Trasa rowerowa: Kalisz – Słuszków – Przyranie – 73km.

TRASA ROWEROWA
data: 04 kwietnia 2016 r.
przebieg całkowity: ok. 73 km
czas/wyprawa: całodniowa / na 4h 16min – pedałowania
przebieg trasy: Kalisz – Wojciechówka – Skarszewek – Borków Stary – Tykadłów – Garzew – Goliszew – Strugi – Kukułka – Kościelec Kolonia – Kościelec – Stropieszyn – Słuszków – Klotyldów – Korzeniew – Przyranie – Łyczyn – Petryki – Złotniki Wielkie – Goliszew – Żelazków – Góry Zborowskie – Florentyna – Dębe – Kobierno – Rożdżały – Nędzerzew – Kalisz
uczestnicy: z Bogiem / nigdy nie sam

Opis. Wyjazd ten jest rekreacyjnym wyjazdem. Nie stanowi żadnego wyczynu, ani nie ma na celu bicia rekordów. Czystą przyjemnością było dla mnie odwiedzenie starych terenów, gdzie mam działkę. W tym roku postaram się bywać na niej częściej. Nie będę szczegółowo opisywał czegoś co dokonałem już dawno temu; chociażby we wpisie o gminie Żelazków. W związku z tym, że jeżdżę rowerem najczęściej po obrębie Kalisza – nie będę opisywał po stokroć tych samych miejsc. Pojawiła się za to kolejna idea w mojej głowie, którą już teraz realizuję a mianowicie: nakręcanie filmików motywacyjnych podczas tras rowerowych i moich z niej przemyśleń aż po rozwój osobisty. Tego typu video będę lokował do działu: Przemyślenia podmieniając w nim stare dziwne tekstowe wpisy. Także i w tym kierunku będzie zmierzać projekt Foto-Trasy. Mam nadzieję, że poznacie mnie przez to lepiej i tak samo techniki jazdy rowerem. Życiowe porady prosto z siodełka w całkowicie niekontrolowanych przypadkach na drodze, z którymi będę musiał sobie poradzić z uśmiechem na ustach. Bo o to w tym wszystkim chodzi, aby jazda rowerem sprawiała przyjemność a nie była cierpieniem.

Na trasie. Na tej trasie najbardziej chciałem odpocząć od zgiełku miejskiego pośród łąk i lasów i niebywałym miejscem jest las w Przyraniu opodal Zbierska, gdzie ukryte są 3 stawy. Należy jednak przy nich uważać, gdyż przy samym zejściu do wody mogą pojawić się żmije. Taka niespodzianka mnie tam właśnie spotkała cicho przesuwając się po liściach za moimi plecami. Poza tym piękny teren, gdzie pływał jeden jedyny łabędź pośrodku stawu, rozbrzmiewał dźwięk rechoczących żab i śpiewających ptaków.

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii.

Mapa przejazdu:

Kliknij w obrazek, aby przejść na stronę Endomondo

Fotogaleria:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *