Odznaki

Na samym wstępie zanim cokolwiek jeszcze opiszę. Mało jest takich odznak, które sprawiłyby mi satysfakcję z ich posiadania. Dla mnie najważniejszą pamiątką są wykonane fotografie i przeżycia, które towarzyszyły mi podczas drogi. Nie jestem kolekcjonerem odznak – zbieram już tylko co niektóre przy okazji.

Moje dotychczasowe zdobycze – /kliknij, aby powiększyć/

Nie jest to może duży zbiór zdobytych odznak, ale każda z nich cieszy z osobna. Na każdą trzeba było sobie zasłużyć. Każdy przecież od czegoś zaczynał.. zazwyczaj od zera więc się nie przeraź 🙂 To co zdobyłem jest i tak kroplą w morzu odznak. Tego czego nie lubię w tym temacie to po pierwsze 1) oszukaństwa wśród innych ludzi! gdyż niektóre osoby chcąc sobie jakby poprawić swój status – nabijają sobie punktacje w książeczkach zaliczeniowych, choć w życiu w danych miejscach nie byli i nie wiedzą w ogóle o czym mowa. Niestety oszukują najbardziej siebie samych nie prowadząc nawet dokumentacji fotograficznej a po drugie 2) nie lubię tego, że za większość tych odznak trzeba płacić z własnej kieszeni i nie stanowi to większego wyróżnienia dla zdobywającego odznaki. *Owszem. Bywają wyjątki* Czemu zatem je zbieram? He. Jak już zacząłem to i skończę 🙂 Jest to jednak pocieszające i wciągające zajęcie, ale nie zależy mi na zdobyciu wszystkich odznak świata. Jestem nastawiony na najciekawsze i takie, które podniosą moją poprzeczkę w dyscyplinie turystyki rowerowej.

Wymiary mogą się nieco różnić od rzeczywistych.

Trzy stopnie odznak (brązowa, srebrna, złota): “Poznaj Szlak Piastowski” uzyskana 18 października 2013r. za odwiedzenie większości miejsc związanych z Ziemią Piastowską. Szlak ten przebiega łącząc się w kilku punktach tak naprawdę dwoma odnogami. Polecam go szczególnie wszystkim patriotom bowiem jest to teren, w którym narodziła się Polska 🙂

Odznaka okolicznościowa ustanowiona na: “150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego PTTK” uzyskana w listopadzie 2013r. za przejechanie trasy związanej historycznie z miejscami stoczonych bitew oraz dotarciu do miejsc upamiętniających owe powstanie.

Odznaka: “Szlakami Architektury Drewnianej Diecezji Kaliskiej” uzyskana 26 września 2013r. za zaliczenie minimum 40 drewnianych kościółków.

Dwa stopnie odznak za przejechanie Polsko-czeskiego “Szlaku Czarownic” prowadzącego od Mohelnic do Głuchołaz. Odznaki zdobyte w lipcu 2013 roku.

Powyższe trzy odznaki są uzyskane za przejechany Szlak Jury Krakowsko-częstochowskiej “Szlakiem Orlich Gniazd” w pierwszej połowie 2013 roku.

Odznaka zdobyta w marcu 2013 roku: Jubileuszowa Odznaka “60 lat Turystki Kolarskiej w PTTK”

Odznaka zdobyta w 2012 roku: “BLIZA” – stopień srebrny

Odznaka zdobyta w 2012 roku: “BLIZA” – stopień brązowy

Odznaka zdobyta w 2012 roku: “KOT – Kolarska Odznaka Turystyczna”

mała odznaka, stopień złoty. Za odbycie wymaganej ilości wycieczek kolarskich, za zdobyte punkty.

Odznaka zdobyta w 2012 roku: “KOT – Kolarska Odznaka Turystyczna”

mała odznaka, stopień srebrny. Za odbycie wymaganej ilości wycieczek kolarskich, za zdobyte punkty.

Odznaka zdobyta w 2012 roku: “KOT – Kolarska Odznaka Turystyczna”

mała odznaka, stopień brązowy. Za odbycie wymaganej ilości wycieczek kolarskich, za zdobyte punkty.

Odznaka zdobyta w 2011 roku – “Znam powiat kaliski”

za przejechanie i udokumentowanie w postaci fotograficznej powiatu kaliskiego i za zaliczenie większości  ze 140 wyznaczonych punktów kontrolnych na wymaganych 50 .

Odznaka jubileuszowa zdobyta w 2009 roku –

za przejechanie minimum 1850 km na 1850 istnienie miasta Kalisza.

 Sprawdź dział: wyprawy – rok 2009

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Śledzik
 • Gadu-Gadu Live
 • Blip
 • Twitter
 • Wykop
 • Gwar
 • del.icio.us
 • Poleć
 • email
 • RSS
 • Drukuj

One thought on “Odznaki”

 1. Nie wiedziałem, że istnieją takie odznaki. W pięciu powiatach przejechałem wszystkie miejscowości i kiedyś sobie wyobrażałem, że dostanę zaproszenie od wójta, starosty czy coś :D. Muszę poczytać o nich coś więcej i czy znajdują się w moim rejonie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *